Křupavé kuře

Pokud drůbež před pečením potřeme trochou sladké smetany nebo jemně poprášíme trochou práškového cukru, vytvoří se na mase krásná zlatavá a křupavá kůrka. Podobného efektu dosáhneme i tehdy, když kuře ke konci pečení vyjmeme z trouby, postříkáme rozprašovačem ledovou vodou a dáme zpět dopéci.                    

Křehké a nadýchané

Palačinky budou lépe chutnat, když do těsta přilejeme místo vody perlivou minerálku. Po upečení se těsto neslehne a zůstane nadýchané. Když do něj kápneme trochu oleje, nebude se připalovat.

Chutná polévka

Pokud vaříme hovězí maso na polévku, můžeme přidat do vody půl lžičky octa. Jeho chuť ve vývaru nepoznáme, maso však rychleji změkne. Krásnou barvu polévka získá, když v ní povaříme            rozpůlenou a na řezu mírně osmahnutou cibuli.    

Křupavé řízky 

Když do hladké mouky na obalování přidáme trochu strouhaného sýra, získá kůrka zajímavou chuť a bude krásná zlatá a křupavá. Nejvhodnější je parmezán, lze jej však nahradit i českým sýrem Primátor.

Smažíme s mrkví

Tuk na pánvi se nám při smažení tak snadno nepřepálí, když do horkého oleje přidáme syrovou mrkev, nakrájenou na tenké plátky. Pomáhá také, pokud do tuku před smažením přisypeme několik špetek hrubě mleté kuchyňské soli. Dbát musíme i na to, abychom olej nebo máslo vkládali do silně rozpálené pánve.

Rýže zůstane bílá

Jestliže do horké vody při vaření rýže přilijeme trochu čerstvé citronové šťávy, nebudou se zrníčka tak slepovat a zůstanou čistě bílá. Přidáme-li ještě lžičku másla, nepřilepí se nám ke stěnám nádoby.

Voňavá brokolice

Když při vařeníčerstvé nebo mražené brokolice přidáme do horké vody silnější plátek chleba, zamezíme nepříjemnému zápachu a zelenina bude krásně vonět. Brokolici nesmažíme ani nedusíme na tuku, byla by tuhá.

Ryba v alobalu

Pokud používáme k přípravě pečené ryby alobal, je třeba dbát na to, aby lesklá strana byla uvnitř - jinak se ryba k folii přichytí. Jídlo je mnohem chutnější, když alobal před pečením potřeme okořeněným máslem nebo olejem. Společně s rybím masem můžeme do "balíčku" vložit také trochu syrové cibule.

Párky nepopraskají

Pokud ohříváme uzenky, klobásy, párky, přidáme do vařící vody několik lžiček mléka - uzeniny neprasknou. Chceme-li klobásy opékat, propíchneme je na obou koncích vidličkou nebo je před pečením přelijeme horkou vodou.

Chutné uzenky

Když během opékání posypeme uzenky trochou moučkového cukru, budou křupavější a jejich chuť se nijak nezmění. Rovněž je na obou koncích propíchneme vidličkou nebo je přelijeme vařící vodou, aby při pečení nepraskly.

Sýr déle vydrží

Pokud k sýrům uchovávaným pod skleněným poklopem přidáme kostku cukru nebo mističku s hrubou solí, déle vydrží a nebudou plesnivět. Starší sýr, který již ztvrdnul, můžeme " vzkřísit", když jej na chvíli namočíme do čerstvého vlažného mléka. Aromatické látky v sýrech nejlépe vyniknou při pokojové teplotě, proto je nejméně hodinu před konzumací vyndáme z lednice.

Přesolená polévka

Je-li polévka přesolená, vložíme do ní na lžičce kostku cukru. Když se cukr začne rozpouštět, okamžitě ji vyndáme. Cukr pohltí nadbytek soli. Toto můžeme i několikrát opakovat. Také můžeme vložit do polévky syrový brambor a chvilku ho povařit. Brambor část soli pohltí.

Omáčky

Při zahušťování omáček do hladké mouky přidáme sůl a s tekutinou dobře rozmícháme. Takto se nám zavářka rovnoměrně rozptýlí a netvytváří nám žmolky.

Podaří-li se nám ji přesolit, vaši kuchařskou čest napraví kousek chlebové kůrky, kterou v omáčce krátce povaříme.

Podaří-li se nám omáčku připálit, ihned ji přelijeme do nové nádoby, přidáme plátek citronu, povaříme a nakonec zjemníme kouskem másla.

Moučníky

Krásně žluté koláče získáme, když do těsta přidáme asi půl balíčku vanilk.pudink.prášku rozmíchaného v malém množství mléka.

Přidáme-li do piškotového těsta místo části mouky škrobovou moučku, moučník bude jemnější a mechový.

Kynuté těsto bude mnohem jemnější a rychleji nakyne, když droždí smícháme se lžící bílého jogurtu.

Přidáme-li do kynutého těsta trochu rumu, těsto více nakyne a vydrží déle vláčné.

 

                    

 

 
Překladač:
Dobrou chuť
Dobrou chuť
online:

Dejte si ovoce . . .
Dejte si ovoce . . .
Děkuji za milou návštěvu a zase brzko nashledanou ! ! !
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one