Těsto:

450g polohr.mouky

150g cukru moučky

250g tuku

4 žloutky

půl prášku do pečiva

Náplň:

1 kg jablek

4 bílky

150g cukru moučky

skořici

Postup:

Změklý rostlinný tuk nakrájejte, přidejte mouku prosetou s kypřícím práškem,cukr,žloutky a vypracujte těsto. Třetinu těsta odeberete a odložíte asi na 30 minut do lednice. Zbytek těsta položte na plech vyložený pečicím papírem. Omytá jablka oloupejte a nastrouhejte na hrubém struhadle, navrstvěte na těsto a posypejte skořicí. Z bílků a cukru ušlehejte tuhý sníh, který navrstvěte na jablka. Na sníh nastrouhejte zbytek vychlazeného těsta. Koláč dejte do trouby vyhřaté na 180 C a pečte asi 20-25 minut.

Jablečný koláč

300g hladké mouky

130g cukru moučky

170g tuku

1 vanilk.cukr

1 skořic.cukr

1 žloutek

1 vejce

1 prášek do peč.

5 lžic marmelády

1 kg jablek

rozinky,špetka soli,mleté ořechy na posypání

1/ Do hladké mouky přidejte tuk,cukr,PDP,sůl,vanilk.cukr,žloutek a celé vejce. Vypracujte hladké těsto a nechte je v chladnu ztuhnout. Těsto rozdělte na dvě poloviny. Jeden díl rozválejte na plát a s pomocí válečku jej přeneste na vymazaný plech. Těsto potřete tenkou vrstvou marmelády.

2/Oloupaná jablka nastrouhejte na hrubém struhadle, ochuťte vanilk. a skořic.cukrem. Přimíchejte trochu rozinek, rozvrstvěte na těsto.

3/Druhý díl rozválejte a s pomocí radélka nakrájejte na úzké proužky, které uhlopříčně naskládejte na těsto, aby vznikla pravidelná mřížka. Mřížku potřeme bílkem a můžeme posypat mletými oříšky. Dáme péct do 200 C vyhřaté trouby, později zmírníme na 180 C. Pečeme dokud mřížka nezezlátne....aso 40 minut.

 
Překladač:
Dobrou chuť
Dobrou chuť
online:

Dejte si ovoce . . .
Dejte si ovoce . . .
Děkuji za milou návštěvu a zase brzko nashledanou ! ! !
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one