Dezert Suzette
 

Suroviny
7 vajec, šťáva z 1/2 citrónu
200 g jemného krystalového cukru
180 g polohrubé mouky
meruňková povidla
1 krabice dětských piškotů
150 g sekaných ořechů
150 g rozinek, 2 dl rrumu
1 litrová konzerva meruňkového kompotu i se šťáveu, 5 vajec, 200 g cukru, 300 g másla

Pracovní postup

Žloutky utřeme s krystalovým cukrem do pěny. Přidáme citrónoveú šťávu, ušlehaný tuhý sníh z bílků a po částech polohrubou mouku. Vše zlehka promícháme. Těsto na vymaštěném plechu  upečeme ve vyhřáté troubě. Po upečení a vychladnutí potřeme těsto meruňkovými povidly. Rovnoměr-ně rozetřeme náplň, potřeme krémem a vrch koláče ozdobíme čokoládo-veu poleveu.
Náplň: Konzervu meruňkového kompotu i se šťávou smícháme s dětský-mi piškoty, sekanými ořechy, rozinkami a rrumem. Vše smícháme a necháme v chladničce odležet.
Krém: Celá vejce s cukrem šleháme nad párou do zhoustnutí. Po vychlad-nutí  je přimícháme po lžících do utřeného másla.
 
Dunajské vlny
  Suroviny

200 g másla, 3 lžíce kakaa
200 g práškového cukru,
5 vajec
2 polévkové lžíce rrumu
300 g polohrubé mouky
2 čiové lžičky kypřícího prášku do pečiva
680 g vypeckovaných višní
Krém: 1 vanilkový  pudinkový prášek, 5 dl mléka, 40 g cukru 125 g másla
Poleva: 75 g tmavé čokolády, 60 g másla

Pracovní postup
Máslo utřeme s práškovým cukrem do pěny. Při stálém šlehání po jednom přidáváme celé vejce a 1 polévkoveu lžíci rrumu. Potom přidáme mouku smíchanou s kypřícim práškem. Smícháme. Polovinu těsta natřeme na máslem vymazaný plech. Do druhé poloviny přidáme kakao a další lžíci rrumu. Promícháme a natřeme na světlé těsto. Vypeckované višně rozdě-líme na těsto a zlehka přitlačíme. Těsto vložíme do vyhřáté trouby a pe-čeme asi 20 až 30 minut. Na vychladlé těsto rozetřeme krém a koláč od-ložíme do chladničky ztuhnout. Po ztuhnutí ho polejeme polevou.
Krém:  pudinkový prášek rozmícháme v mléce. Za stáleho míchání uvaří-me  pudink, necháme ho vychladnout. Změklé máslo utřeme s cukrem a po lžících přidáváme do vychladlého  pudinku.
Poleva: Na mírném ohni rozpustíme máslo s čokoládou. Při stálém míchání utřeme dohladka. Necháme krátce vychladnout  a natřeme na vychladlý krém.
 
Jahodový zákusek

Suroviny

200 g krystalového cukru
1 dl oleje, 1 dl vedy
1 kypřící prášek, 4 vejce
200 g polohrubé mouky
Náplň: 3  vanilkové pudinky
12 dl kompotových jahod
2 vanilínové cukry
3 pol. lžíce krystal. cukru
Na ozdobu
2 dl smetany  na šlehání
1 ztužovač  šlehačky
 
Pracovní postup
Celé vejce vyšleháme s krystalovým cukrem. Přidáme olej, vedu, mouku a kypřící prášek. Promícháme, těsto dáme na vymazaný a moukou vysypaný plech a ve vyhřáté troubě upečeme. Necháme vychladnout. Polejeme náplní, kterou necháme ztuhnout. Potom na koláč rozetřeme vyšlehanou smetanu  se ztužovačem.
Náplň: Kompotové jahody spolu se šťáveu rozmixujeme. V trošce vody si rozmícháme  vanilkové pudinky. Do rozmixované hmoty přidáme  vanilko-vé pudinky, krystalový cukr, vanilínový cukr a spolu uvaříme za stáleho míchání. Polovychladnutou náplň rovnoměrně rozetřeme na vychladlé těsto.
 
Koláč lenivé ženy
Suroviny

1 hrneček celého máku
2 hrnečky polohrubé mouky
1 hrneček mléka
1 hrneček oleje
2 hrnečky krystalového cukru
3 celé vejce


Pracovní postup

Suroviny spolu dobře vyšleháme. Připravené těsto dáme na vymazaný a moukou vysypaný plech. Vložíme do vyhřáté trouby a upečeme. Hotový moučník potřeme jahodovým džemem. Ozdobíme šlehačkou anebo bílkovou polevou.
 
 
Jablkový rychlý koláč

 
    2 dl oleje
Pracovní postup
Utřeme vejce s cukrem a olejem. Postupně přidáváme mouku promíchanou se sódou bikarbónou a jablká se skořicí. Smícháme. Připravené těsto vylejeme na vymazaný a pomoučený  plech. Pečeme ve vyhřáté troubě při teplotě 200 stupňů 20 až 30 minut. Koláč po upečení a vychladnutí potřeme meruňkovými povidly /marmeládou a posypeme  strouhaným kokosem anebo mletými  ořechy.
 
Višňový zákusek

 strouhaná čokoláda


Pracovní postup
Uděláme piškotu ze 7 až 8 vajec. Upečený piškot vložíme po vychladnutí zpět na plech. Naplníme krémem a necháme vychladnout. Potom natřeme vyšlehanou smetanou se ztužovačem.
Náplň:
Višně z 1 kompotu vypeckujeme a rumelieme na mlýnku. Šťávu z kompotu dolejeme do 7 dl vodou. Přidáme uleté višně, 150 g cukru a dáme vařit. Přidáme 3  vanilkové pudinky rozmíchané s trochou šťavy a uvaříme hustou kaši. Když zhoustne, ještě do horké přidáme sníh z bílků a 180 g cukru. Sníh přidáváme postupně, přitom ho pomalu promícháváme vařečkou. Hotový krém vylejeme na piškótu. Na vychladnutý zákusek natřeme vyšlehanou šlehačku a posypeme strouhanou čokoládou.
 
Moravské vlny

Suroviny
Těsto: 1 dl mléka, 6 žloutků 250 g práškového cukru
1 kypřící prášek do pečiva 250 g polohrubé mouky
sníh z bílků, 250 g Ramy
2 lžíce kakaa, meruňky
Náplň:
2 dl mléka, cukr
2 lžíce hladké mouky
3 žloutky, 1 malé máslo


Pracovní postup
Žloutky utřeme s práškovým cukrem a Ramou. Přidáme mléko, kypřící prášek, mouku a tuhý sníh z bílků. Smícháme. Těsto rozdělíme na dvě časti. Do jedné časti přidáme kakao. Bílé  těsto dáme na plech a něj položíme tmavé těsto. Na to poklademe meruňky, otočené spodkem šlupky. Šlupku obalíme v hrubé moucd, aby ovoce nekleslo na dno. Vložíme do vyhřáté trouby upéci. Po vychladnutí natřeme na koláč náplň a ozdobíme čokoládou.
Náplň: Mléko, cukr, hladkou mouku a žloutky vaříme na slabém ohni. Po uvaření necháme vychladnout. Přidáme máslo a spolu utřeme.
 
 
Tvarohové řezy

250 g krupicové mouky, 150 g másla, 1 vejce
100 g práškového cukru
1/2 prášku do pečiva
80 g mletých ořechů

 
Vše spolu utřeme a rozetřeme na vymazaný a moukou vysypaný plech.

Náplň: 400 g tvarohu (nemusí být lisovaný)
150 g práškového cukru
1 vanilínový cukr
1 kysaná pochoutková smetana
1 žloutek (do náplně môžeme přidat 4 polévkové lžíce kokosové moučky)
Vše spolu smícháme a náplň rovnoměrně nalejeme na třené těsto.

Piškotové těsto:
3 žloutky
3 polévkové lžíce práškového cukru
3 lžíce polohrubé mouky
sníh ze 4 bílků
1/2 balíčku prášku do pečiva

Žloutky utřeme s cukrem. Přidáme tuhý sníh z bílků, mouku a kypřící prášek. Zlehka promícháme a těsto rozetřeme na tvarohovú náplň. Pečeme ve vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů asi 25 minut. Piškotové těsto by mělo mít zlatavou barvu.

Vídeňský zákusek
 

Suroviny
Těsto: 250 g práškového cukru
4 vejce, 1 vanilínový cukr
1,25 dl oleje, 1,25 dl mléka
300 g polohrubé mouky
1/2 balíčka prášku do pečiva

Náplň: 1 l pomerančového džusu
2 krémové prášky  vanilkový pudink
6 polévkových lžic cukru

Na ozdobu: 2,5 dl džusu
5 dl smetany  na šľehání
2 ztužovače šlehačky
2-3 balíčky dlouhých piškotů
čokoláda, rum


Pracovní postup
Vejce, cukr a vanilínový cukr smícháme. Přidáme olej, mléko a mouku    s kypřícím práškem. Těsto rozetřeme na vymazaný, pomoučený  hlubší plech a upečeme. Krém uvaříme z džusu, krémových prášků a cukru. Teplý krém vylejeme na vychladlé těsto a dáme do chladu. Potom něj natřeme dotuha vyšlehané šlehačky se ztužovačem. Piškoty namáčíme   v džusu s rrumem a klademe je těsně vedle sebe na šlehačku. Vrch ozdobíme roztavenouu čokoládou. Řezy krájíme mezi piškoty.
 
 Meruňkový koláč
Suroviny
4 vejce, 2 lžíce kakaa
2 lžíce hrubé mouky
4 lžíce polohrubé mouky
4 lžíce práškového cukru 1 lžíce oleje
1 lžička prášku do pečiva
Na potření: meruňkový džem
Náplň:
300 g tvarohu
2 dl smetany  na šlehání
1 vanilínový cukr
10 g želatiny
3 lžíce krystalového cukru
scezené sterilizované meruňky
Na potření: kakaový prášek
3 dl smetany  na šlehání
1 ztužovač šlehačky

Pracovní postup
Celé vejce vyšleháme s cukrem. Přidáme polohrubou mouku, hrubou mouku, olej, kakao a kypřící prášek. Smícháme. Těsto rozetřeme na plech pokrytý papírem na pečení a ve vyhřáté troubě upečeme. Po upečení necháme vychladnout a potřeme ho zavařeninou. Na těsto uložíme meruňky, zalejeme je náplní a odložíme ztuhnout na chladné místo. Po ztuhnutí koláč potřeme vyšlehanou smetanou.
Náplň: Tvaroh smícháme s vyšlehanou smetanou, vanilínovým cukrem a s krystalovým cukrem. Přidáme nabobtnalou  želatinu a smícháme.
 
 
Jablkový koláč s polevou
Suroviny
Těsto
4 vejce
100 g mletých ořechů
 100 g mletého máku
100 g polohrubé mouky
1/2 sáčku kypřícího prášku do pečiva
700 g po strouhaných jablek 200 g práškového cukru

Poleva100 g čokolády , 80 g másla

Pracovní postup
Žloutky utřeme s cukrem. Z bílků vyšleháme tuhý sníh. Do misky dáme vymíchané žloutky, mletý mak, mleté ořechy, mouku smíchanou s kypřícím práškem, nastrouhaná jablka a tuhý sníh z bílků. Smícháme. Připravené těsto dáme na vymazaný a moukou vysypaný plech a upeče-me ve vyhřáté troubě. Po vychladnutí ho polejeme čokoládovou polevou, nakrájíme na kousky a ozdobíme.
 
Čokoládový koláč
Suroviny
5 vajec, 180 g másla
180 g práškového cukru
2 vanilínové cukry, kakao
150 g rozpuštěné čokolády nastrouhaná citrónová kůra 300 g polohrubé mouky
50 g mletých mandlí
1 kypřící prášek,
1 až 1,2 dl ovocné šťávy vypeckované sterilizované třešně

Na potření
třešnová zavařenina (marmeláda)
2,5 dl vyšlehané smetany,  nastrouhaná citrónová kůra


Pracovní postup
Máslo utřeme s práškovým a vanilínovým cukrem. Přidáme žloutky a spolu znova třeme. Do toho dáme rozpuštěnou čokoládu, kakao, nastrouhanou citrónovou kůru, ovocnou šťávu, mouku smíchanou s kypřícím práškem a mleté mandle. Zlehka vmícháme tuhý sníh z bílků, třešně a opět promícháme. Těsto dáme na vymazaný a moukou vysypaný plech a pečeme ve vyhřáté troubě. Po vychladnutí ho potřeme zavařeninou, ozdobíme šlehačkou a nastrouhanou čokoládou.
 
Tvarohové kousky
Suroviny
400 g tvarohu
20 g želatíny
2 vanilínové cukry
150 g másla
150 g práškového cukru kulaté piškóty
scezené sterilizované
meruňky
kompotová šťáva
Poleva: rozpuštěná čokoláda, máslo

Pracovní postup
Máslo utřeme s práškovým cukrem. Potom do něj přidáme tvaroh, vanilínový cukr, želatinu připravenou podle návodu a smícháme. Formu vysteleme potravinářskou fólií. Střídavědo ní dáváme část náplně, piškoty namočené do kompotové šťávy a scezené meruňky. Naplněnou formu odložíme do chladničky ztuhnout. Potom hmotu z formy vyklopíme, odstranime fólii a polejeme čokoládoveu polevou.
 
Ořechový koláč
Suroviny
Těsto:
6 vajec, 150 g práškového cukru
1 vanilínový cukr
150 g mletých ořechů
4 až 5 lžic polohrubé mouky
Na potření:
marmeláda

Náplň:
200 g práškového cukru
200 g másla
150 g mletých ořechů
rrum podle chuti
Poleva: práškový cukr, citrónová šťáva, vařící voda
práškový cukr, citrónová šťáva

Pracovní postup
Žloutky s práškovým a s vanilínovým cukrem utřeme. Přidáme mleté ořechy, polohrubou mouku a tuhý sníh z bílků. Smícháme. Těsto rozetřeme na plech pokrytý papírem na pečení a upečeme ve vyhřáté troubě. Po upečení a vychladnutí papír odstraníme. Koláč potřeme marmeládou a rozdělíme ho na dvě časti. Jednu část těsta potřeme náplní a přikryjeme druhou částí těsta. Přitlačíme a povrch polejeme citrónovou polevou.
Náplň: Práškový cukr utřeme se změklým máslem. Přidáme mleté ořechy, rrum a smícháme.
Poleva: Práškový cukr, citrónovou šťávu a vařící vodu utřeme.
 
Prázdninové řezy

Suroviny
Těsto č. 1
250 g hladké mouky
100 g másla, 1 dl mléka
50 g práškového cukru
40 g kakaa
1/2 prášku do pečiva
Těsto č. 2
90 g práškového cukru
                                                                90 g hrubé mouky, 4 vejce
Krém: 5 dl mléka
100 g výběrové mouky
200 g másla, 1 dl silnékávy
200 g práškového cukru
1 vanilínový cukr
1 lžíce tuzemského rrumu

Pracovní postup
Ze surovín vypracujeme tmavé těsto, rozdělíme ho na dvě polovejce a upečeme. Žloutky utřeme s cukrem, přidáme mouku a tuhý sníh z bílků. Promícháme a upečeme ve vyhřáté troubě. Z mléka a mouky uvaříme hustou kaši. Do vychladlé kaše zapracujeme máslo utřené s cukrem a dobře vyšleháme. Plát tmavého těsta natřeme džemem a polovicí krému. Něj položíme piškotové těsto, natřeme zbylým krémem a zakryjeme druhým tmavým plátem. Pokapeme ho kávou smíchanou s rrumom. Celý povrch polejeme čokoládoveu polevou.
 
 
Šlehačkové rohlíčky
Suroviny
500 g hladké mouky
2,5 dl šlehačkové smetany  
250 g Palmarínu
60 g práškového cukru
Náplň: marmeláda
Na posypání práškový
cukr smíchaný
s vanilínovým cukrem

Pracovní postup
Mouku, cukr, strouhaný Palmarín a smetanu  spolu utřeme na hladké těsto. Rozdělíme ho na 8 častí. Každou část rozválíme na pomoučeném vále do tvaru kruhu a rozděíme na 8 trojúhelníků. Na hrubší konec těsta dáme marmeládu a svineme do tvaru rohlíčku. Uložíme jena plech pokrytý papírem na pečení a ve vyhřáté troubě upečeme. Teplé obalujeme v práškovém cukru smíchaném s vanilínovým cukrem. Můžeme polít libovolnou polevou.
 
Ořechové trojúhelníky

Suroviny
6 vajec, 150 g másla
150 g práškového cukru
6 lžic kysané smetany  
120 g polohrubé mouky
1 lžička kypřícího prášku
4 lžíce kakaa, čokoláda
jahodový džem
120 g mletých ořechů 80 g
sekaných ořechů

Krém:
3 dl mléka
1  vanilkový pudink,
250 g másla 180 g práškového cukru

 
 
 
 
Pracovní postup
Žloutky, máslo a práškový cukr vyšleháme. Přidáme smetanu , prosátou mouku s kypřícím práškem, s kakaom a mleté ořechy. Nakonec vmícháme sníh z bílků. Těsto vylejeme do vymazaného plechu a upečeme. Překrojíme ho jako dort. Jednu část natřeme džemem, polovinou krému a zakryjeme druhou. Natřeme zbylým krémem, posypeme  ořechy a pokapeme rozpuštěnou čokoládou. Po ztuhnutí krájíme na trojúhelníky.
Krém: Z mléka a ze Vanilkového pudinku uvaříme krém. Po vychladnutí ho smícháme s vyšlehaným máslom a cukrem.
 
Koláč z kysaného mléka

Suroviny
Těsto
2 celé vejce
1/2 kg krystalového cukru,
5 lžic oleje
2 lžíce kakaa
2 lžíce marmeládau
2 vanilínové cukry
1/2 l kysaného mléka
25 dkg hladké mouky
25 dkg hrubé mouky
1 lžička jedlé sody 1/2 balíčka prášku do pečiva

Pracovní postup
Dvě celá vejce utřeme s krystalovým a vanilínovým cukrem. Přidáme olej, kakao a marmeláda. Vše smícháme, přidáme kysané mléko, hladkou a hrubou mouku, jedlou sodu a prášek do pečiva. Těsto vylejeme na vymazaný a moukou vysypaný plech. Ve vyhřáté troubě upečeme. Upečený moučník polejeme čokoládovou polevoeu a ozdobíme šlehačkou.
 
Plněné strapáče

Suroviny
Těsto
200 g hladké mouky
200 g kokosové moučky
200 g másla
80 g práškového cukru
1 celé vejce
3 lžíce kakaa

Náplň
120 g másla
1 celé vejce
80 g práškového cukru
80 g kokosu
(pokud chceme ořechovou náplň, tak mletých ořechů)
1 lžíce kakaa
tuzemský rrum pro chuť

 
 


 
 Ořechový koláč
Suroviny
Těsto: 6 vajec, 2 lžíce kakaa
180 g práškového cukru
180 g polohrubé mouky
2 lžíce maizeny, 2 lžičky
kypřícího prášku do pečiva
Náplň: 200 g másla,
200 g práškového cukru,
 1 žloutek
100 g mletých ořechů,
 4 dl mléka, 40 g vanilkového pudinku
Poleva: 100 g čokolády, 100 g másla

Pracovní postup
Celé vejce vyšleháme s cukrem. Přidáme polohrubou mouku, maizenu, kakao a kypřící prášek. Spolu zlehka promícháme. Těsto dáme na vymazaný, moukou vysypaný plech a ve vyhřáté troubě upečeme. Po vychladnutí ho potřeme ľuboveľným džemom, natřeme na něj náplň a odložíme ztuhnout. Potom ho polejeme čokoládoveu polevou.
Náplň: Z mléka a z vanilkového pudinku uvaříme  pudink. Máslo, cukr    a žloutek spolu utřeme. Do studeného  pudinku přidáme utřené máslo      s cukrem, mleté ořechy a smícháme.
 
 
 
 
Jogurtové kostky
Suroviny
Těsto: 6 vajec, 180 g másla 150 g práškového cukru
300 g polohrubé mouky
3 lžíce mléka
3 lžíce oleje, 4 lžíce kakaa
Náplň: 20 g vanilkového pudinku
300 g sterilizovaných
mandarínek, 10 g želatíny
600 g meruňkového jogurtu 2 dl vyšlehané sladké smetany  
2 dl kompotové šťávy

Pracovní postup
Žloutky, máslo a cukr utřeme. Přidáme kakao, mléko, olej, mouku a z bílků vyšlehaný tuhý sníh. Smícháme. Těsto upečeme na vymazaném a moukou vysypaném plechu. Po vychladnutí ho pokapeme ovocnou šťávou a dáme na něj náplň. Odložíme na chladné místo ztuhnout a potom ho nakrájíme na kostky.
Náplň
Z kompotovej šťávy a ze vanilkového pudinku uvaříme hustý  pudink, který necháme vychladnout. Potom do něj přidáme vyšlehanou smetanu  a promícháme. Přidáme nabobtnanou želatinu, jogurt a scezené mandarínky. Smícháme.
 
Ovocné řezy
Suroviny
Těsto: 5 vajec, 5 lžic práškového cukru
5 lžic polohrubé mouky
Náplň:
200 g rozpuštěné bílé polevy
500 g tvarohu,
100 g práškového cukru
800 g sterilizovaných broskví, 9 dl mléka, 2  vanilkové pudinky 4 lžíce krystalového cukru, 2 vanilínové cukry
Na ozdobu:
 3 dl smetany  na šlehání, kakao
ztužovač šlehačky
 
Pracovní postup
Žloutky utřeme s cukrem. Přidáme mouku a z bílků vyšlehaný tuhý sníh. Spolu zlehka promícháme. Těsto upečeme ve vyhřáté troubě na vymaza-ném a moukou vysypaném plechu. Po vychladnutí ho potřeme marmelá-dou a rozložíme na něj pokrájené broskve. Potřeme náplní a odložíme na chladné místo. Na polevu natřeme vyšlehanou smetanu  s kakaem a se ztužovačem šlehačky.
Náplň: Z mléka, krystalového cukru a z vanilkového pudinku uvaříme hustý  pudink a necháme ho dobře vychladnout. Tvaroh utřeme s práško-vým cukrem a s rozpuštěnou bílou polevou. Potom přidáme vychladlý pudink a smícháme.
Nugátové řezy
Suroviny
Těsto
2 a 1/2 hrnečku
kokosové moučky
3 lžíce hrubé
a 3 lžíce hladké mouky
1 lžíce maizeny
7 bílků
2 hrnečky pískového cukru

Krém
7 žloutků
7 lžic pískového cukru
4 lžíce kakaa, celé máslo
čokoládová poleva
1,5 dl šlehačky


Pracovní postup
Z bílků, z 2 lžic studenej vedy a ze špetky soli vyšleháme tuhý sníh. Postupně zapracujeme cukr, kokosovú, hladkou a hrubou mouku. Těsto rozetřeme na vymazaný a pomoučený  plech a dáme péci.
Krém: Nad párou vyšleháme žloutky s cukrem a s kakaem do hustého krému. Odložíme a šleháme, dokud  nevychladne. Přidáme máslo a utřeme. Náplň natřeme na plát, polejeme čokoládou a ozdobíme
šlehačkou.

Pestrý koláč

Suroviny
5 vajec
300 g cukru
250 g Hery
300 g polohrubé mouky
1 kypřící prášek
do pečiva
1 šlehačka
1 vanilínový cukr
3  pudinky různych příchutí, tuk na plech
tuzemský rum , citrónová anebo čokoládová poleva

Pracovní postup
Vejce, cukr a Heru utřeme. Postupně přidáme mouku s práškem do pečiva, šlehačku a vanilínový cukr. Těsto rozdělíme na tři části. Do každé části přidáme jeden  pudinkový prášek. Na vymazaný plech lžicí klademe různobarevné kopky. Pečeme ve středně vyhřáté troubě. Upečené pokro-píme tuzemským rumem a polejeme čokoládou.

 
Buchty trochu jinak


Suroviny
2 kostky droždí
1 kg polohrubé mouky
3 lžíce práškového cukru
1 prášek do pečiva
3 žloutky
2 dl oleje
5 dl teplého mléka

Pracovní postup
V asi 2,5 dl teplého mléka rozpustíme 2 lžíce cukru, 2 kostky droždí a necháme nakynout. Zbylé suroviny a vykynutou směs smícháme, olej přidáme až na konec. Necháme 30 minut podkynout a těsto rozdělíme na 4 části. Každou část vyválíme do tvaru kruhu a rozdělíme na 8 trojúhel-níků. Plníme salámem, sýyrem, okurkou, vajíčkem anebo kukuřicí. Trojúhelníky stáčíme směrem dovnitř, do středu. Na plechu necháme odstát hodinu. Před pečením je  potřeme žloutkem a mlékem, po upečení zas studenou sladkou vodou.
 
Sametová roláda
 
Suroviny
Těsto: 6 vajec
5 lžic krystalového cukru
1/2 lžičky jedlé sody
3 lžíce kakaa
Náplň: 2 dl mléka
1 žloutek
3 lžíce hrubé mouky
250 g másla, 2 lžíce kakaa
7 lžic práškového cukru
1 vanilínový cukr


Pracovní postup
Bílky rozšleháme, postupně s nimi i cukr, dokud nevznikne tuhý sníh. Všleháme žloutky a přimícháme kakao rozmíchané s jedlou sodou. Pečeme 5 minut ve vyhřáté troubě na plechu vyloženém pomaštěným papírem. Potom vyndáme ven, roládu nestáčíme, po mírném vychladnutí ji vyklopíme na vál posypaný práškovým cukrem a papír odstraníme. Po vychladnutí ji natřeme nejdříve  světlou, vzápětí tmavou náplní a svineme.
Náplň: Mléko, žloutek a mouku uvaříme. Do vychladnuté kaše přidáme rozetřené máslo a utřeme. Náplň rozdělíme na dvě časti. Do jedné přidáme 2 lžíce práškového cukru a 1/2 vanilínového cukru, a do druhé přidáme kakao, 5 lžic práškového cukru a 1/2 vanilínového cukru.
 
 
Řezy s Margot tyčinkou

Suroviny
1 šlehačka
2 dl krystalového cukru
4 dl polohrubé mouky
1 prášek do pečiva
1 vanilínový cukr
2 celá vejce
1 dl mléka
1 dl oleje
1 strouhaná čokoládová tyčinka Margot


Pracovní postup
Smetanu , cukr, mouku, prášek do pečiva, vanilínový cukr, vejce, mléko, olej a nastrouhanou čokoládu spolu zpracujeme. Těsto dáme na vymazaný plech a ve vyhřáté troubě upečeme. Po upečení polejeme čokoládoveu poleveu anebo posypeme práškovým cukrem.
 
 
Tvarohový koláč s drobenkou
Suroviny
Těsto: 300 g hladké mouky
150 g másla
80 g práškového cukru
1 vejce, špetka soli
Náplň:
120 g másla
800 g měkkého tvarohu
citrónová šťáva
250 g práškového cukru
4 vejce
80 g vanilkového pudinku
2 vanilínové cukry
Drobenka:
200 g másla
300 g polohrubé mouky
200 g cukru

Pracovní postup
Z másla, mouky, cukru, vica a ze špetky soli pripravíme těsto, které rozválíme na pomoučeném vále. Přeneseme ho na vymazaný, moukou vysypaný plech a vložíme péci do vyhřáté trouby na 10 minut. Vyndáme ho a necháme vychladnout. Potom na těsto rozetřeme náplň. Posypeme drobenkou připravenou smícháním mouky, másla, cukru a vložíme do trouby péci na 35 až 40 minut.
Náplň: Máslo s cukrem utřeme. Přidáme tvaroh, vanilínový cukr,  vanilkový pudink, celé vejce, citrónovú šťavu a smícháme.

 
Kokosový koláč na oplátce
 
Suroviny
Těsto: 7 bílků
300 g práškového cukru
100 g strouhaného kokosu
5 lžic hrubé mouky
půl sáčku prášku
do pečiva,
dortová oplatka

Náplň:
7 lžic mléka
7 lžic práškového cukru
7 žloutků, celé máslo


Pracovní postup
Z bílků a cukru vyšleháme tuhý sníh. Potom přidáme kokos, hrubou mouku, kypřící prášek a smícháme. Pečeme na dortové oplatce. Po vychladnutí potřeme náplní a polejeme čokoládoveu polevou.
Poleva: Žloutky, cukr a mléko šleháme nad parou do zhoustnutí. Do vychladnuté hmoty přidáme celé máslo, případně i 2 lžíce kakaa.
 
Sýrové preclíky
Suroviny
500 g polohrubé mouky,
1 lžička soli
6 ks sýrokrému,
250 g Palmarínu
2 lžičky jedlé sody,
2 žloutky
Na potření: 1 vejce, sezamové semínka

Pracovní postup
Mouku, sýrokrém, žloutky, Palmarín, jedlou sodu a sůl spolu zpracujeme. Těsto vyválíme a formičkou z něho vykrajujeme preclíky. Přeložíme je na plech pokrytý papírem na pečení, potřeme rozšlehaným vejcem, posypeme sezamem a vložíme péci do vyhřáté trouby.

Dupľová roláda
 
Suroviny
Těsto č. 1: 4 žloutky, 4 bílky
100 g práškového cukru
100 g polohrubé mouky
     1/2 balíčkukyp. prášku
Těsto č. 2:
 stejné suroviny plus přidáme 20 g ořechů a 2 lžíce kakaa.
 
    Krém: 250 g másla,
     vanilkový pudink
     200 g práškového cukru
     150 g mletých ořechů
     2 lžíce kakaa, 3 dl mléka
     Poleva: 100 g čokolády
     100 g másla

Pracovní postup
Cukr a žloutky utřeme. Přidáme mouku s kypřícím práškem a vmícháme vyšlehaný sníh ze 4 bílků. Těsto rozetřeme na papírem vyložíme plech. Po upečení stočíme a dáme vychladnout. Podobně přpravíme i plát z druhého těsta s  ořechy a kakaem. Z mléka a z vanilkového pudinku uvaříme kaši. Máslo utřeme s cukrem, smícháme s kaší a přidáme ořechy. Krém rozdělíme na dvě časti. Do jedné dáme 2 lžíce kakaa. Vychladlé pásy rozvineme a papír odstraníme. Tmavý plát potřeme svetlou náplní a svineme roládu. Světlý plát zas tmavou náplní, na střed položíme tmavou roládu a přeložíme přes ní okraje světlého plátu. Roládu spojem otočíme na spodek, polejeme čokoládoveu polevou a ozdobíme oloupanými mandlemi.
 
Ovocný koláč
 
Suroviny
Těsto: 4 vejce, 1 dl oleje
200 g práškového cukru
200 g polohrubé mouky
1 kypřící prášek, 1 dl mléka
Náplň:
2 vanilkové pudinky
7,5 dl mléka, 250 g cukru
2 pochoutkové kysané smetany,  ovoce (mandarínky, jahody, broskve)
Na ozdobu: šlehačka
ztužovač šlehačky  
strouhaná čokoláda

Pracovní postup
Žloutky utřeme s cukrem. Přidáme olej, mléko, mouku smíchanou           s kypřícím práškem a tuhý sníh z bílků. Promícháme, těsto dáme na vymazaný a moukou vysypaný plech. Ve vyhřáté troubě upečeme. Po vychladnutí těsto potřeme marmeládou anebo ho pokapeme ovocnou šťávou. Rozetřeme náplň a uložíme na ni ovoce. Ozdobíme vyšlehanou smetanou se ztužovačem a posypeme strouhanou čokoládou.
Náplň: Z mléka, cukru a z vanilkového pudinku uvaříme kaši a necháme ji vychladnout. Přidáme pochoukovou smetanu a smícháme.
 
 
Zákusek z džusu
Suroviny
medové pláty (mohou být i koupené v obchodě)
3  vanilkové pudinky
1,5 l pomerančového
džusu
9 lžic krystalového cukru
piškoty
sterilizovaný ananas
3 práškové šlehačky

Pracovní postup
Připravíme náplň ze tří vanilkových pudinků, 1,5 litru pomurančového džusu a 9 lžic krystalového cukru. Na medový plát vylejeme polovinu hmoty a poklademe na něj piškoty a ananas. Na vše vylejeme druhou polovinu hmoty a necháme vychladnout. Po vychladnutí natřeme vyšlehanou šlehačkou.
 
 Kaštanový řez
 
Suroviny
Piškot: 4 vejce,
6 lžic krystalového cukru
6 lžic polohrubé mouky
1 dl oleje, 1 lžíce kakaa
1 prášek do pečiva

Náplň: 1/2 másla
3 lžíce práškového cukru
1 kostka kaštanového pyré
1  vanilkový pudink, 3 dl mléka
Karamelová šlehačka:
4 lžíce krystalového cukru
3 dl mléka, 2 práškové
šlehačky
1 ztužovač šlehačky
 
Pracovní postup
Celé vejce vyšleháme. Přidáme olej, mouku, kakao a kypřící prášek. Promícháme a dáme péci do vyhřáté trouby. Po vychladnutí těsto necháme na plechu a natřeme ho náplní. Na náplň přijde vrstva karamelovéšlehačky.
Náplň: Z mléka a z vanilkového pudinku uvaříme hustou kaši a necháme ji vychladnout. Máslo, práškový cukr a kaštanové pyré spolu utřeme a přimícháme do vychladlé kaše.
Karamelová šlehačka: Cukr upálime na karamel, ale dříve, než se rozpustí, zalejeme ho mlékem. Po vychladnutí ho smícháme se šlehačkami, ztužovačem a vyšleháme
 
Perníkový koláč
 
Suroviny
Těsto
600 g hladké mouky
240 g práškového cukru
4 vejce
100 g másla
4 lžíce horkého medu
mletá skořice
lžička jedlé sody
Náplň
švestková marmeláda
mleté ořechy
Na potření : 1 vejce

Pracovní postup

Z mouky, cukru, másla, vajec, horkého medu, mleté skořice a z jedlé sody připravíme těsto. Rozdělíme ho na 4 díly a odložíme je na 2 hodiny na chladné místo. Plech na pečení vymažeme. Každý díl odleženého těsta rozváľíme, potřeme švestkovou marmeládou a posypeme 2 hrstěmi mletých ořechů. Naplněný koláč potřeme rozšlehaným vejcem a pečeme  v mírně vyhřáté troubě 40 minut. Po upečení je lepší koláč krájet až druhý den.
 
Nepečené ořechové čtverečky
Suroviny
100 g horkéj čokolády
100 g mléčné čokolády
50 g sladké smetany  
50 g ztuženého tuku
100 g sekaných ořechů
2 lžíce koňaku
2 dortové oplatky, ořechy
Čokoládová poleva
100 g čokolády na vaření
50 g ztuženého tuku

Pracovní postup
V horké vodní lázni rozpustíme čokoládu a tuk. Dobře promícháme, přidáme smetanu, koňak, opětpromícháme a nakonec vmícháme ořechy. Téměř vychladlou hmotu natřeme na oplatky, přikryjeme druhou oplatkou, mírně zatížíme a necháme vychladnout. Pok
 
Překladač:
Dobrou chuť
Dobrou chuť
online:

Dejte si ovoce . . .
Dejte si ovoce . . .
Děkuji za milou návštěvu a zase brzko nashledanou ! ! !
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one